TOPP KLEINER MÜNSTERLÄNDER 2019

Denne presentasjonen er basert på de samme reglene som gjelder for kåring av Årets Kleiner Münsterländere. De beste hundene fra hver kategori, rangeres fortløpende etterhvert som avlsrådet mottar kritikkskjema fra arrangørene. Avlsrådet oppfordrer hundeeiere om å sende inn en kopi av kritikker med premiering, da enkelte arrangører kan være svært sene med å sende inn kritikkene. For innsendelse se regelverk.

Merk at “Topp Kleiner” ikke nødvendigvis blir Årets Kleiner i sin kategori.

 Regelverk for tildeling av premier til årets Kleiner Münsterländer

(Oppdatert pr. 02.07.2019)

TOTAL ÅRETS KLEINER 2019

Regn.nr.: Navn: Eier: Premier: Poeng:
NO41409/15 Ospekollens B-Frøya Hans Olav Ingulsvann 2x 2.AK fullkombinert, 3.AK fullkombinert, 2.AK høyfjell, 3.AK høyfjell, 3.AK skog 190
NO38013/17 N UCH N J(K)CH Vierhøgdas Milla John-Petter Gundersen 2 x 1.AK, 2.AK, 1.VK, finalestart to dagers VK 160
SE19398/2018 Skrämmens F-Kompis Marianne Höglund 1 x 2.UK lavland, 4 x 3.UK lavland 80
NO44361/17 Bjørlias Karma Eva Kulstadvik 2 x 3.UK, 2.UK og finale SNUM 65
SE16716/2016 Fugleskogen’s Dhl-Saga Jan Teigen 3.AK fullkombinert, 3. AK lavland, 3.AK fjell 60
NO46895/14 D-Tiril Røverdatter Oddrun Lina Runde 2 x 2.AK 60
NO38012/17 Vierhøgdas Tina Ellen Bergli 2. AK fullkombinert 50
NO33452/18 Guibekkens E-Luna Bjørn Sverre Tengesdal 2 x 3.UK 30
SE14728/2016 Gråsidingens Järla Inger Johanne F Kjorstad 3.AK skogsfugl 15

ÅRETS KLEINER UNGHUND 2019

Regn.nr.: Navn: Eier: Premier: Poeng:
SE19398/2018 Skrämmens F-Kompis Marianne Höglund 4 x 3.UK, 1 x 2.UK 80
NO44361/17 Bjørlias Karma Eva Kulstadvik 2 x 3.UK, 2.UK og finale SNUM 65
NO33452/18 Guibekkens E-Luna Bjørn Sverre Tengesdal 2 x 3.UK 30

ÅRETS KLEINER HØYFJELL 2019

Regn.nr.: Navn: Eier: Premier: Poeng:
NO41409/15 Ospekollens B-Frøya Hans Olav Ingulsvann 1 x 2.AK, 1 x 3.AK, 2.AK FK 95
NO44361/17 Bjørlias Karma Eva Kulstadvik 2 x 3.UK, 2.UK og finale SNUM 65
NO46895/14 D-Tiril Røverdatter Oddrun Lina Runde 2 x 2.AK 60
NO33452/18 Guibekkens E-Luna Bjørn Sverre Tengesdal 2 x 3.UK 30
SE16716/2016 Fugleskogen’s Dhl Saga Jan Teigen  3.AK 15
NO47545/13 Guibekkens C-Wilma Harald Bruflot 3.AK 15

ÅRETS KLEINER LAVLAND 2019

Regn.nr.: Navn: Eier: Premier: Poeng:
NO38013/17 N UCH N J(K)CH Vierhøgdas Milla John-Petter Gundersen 2 x 1.AK, 1.VK, finalestart to dagers VK 130
SE19398/2018 Skrämmens F-Kompis Marianne Höglund 1 x 2.UK, 4 x 3.UK 80
SE16716/2016 Fugleskogen’s Dhl-Saga Jan Teigen 3.AK  15

ÅRETS KLEINER SKOG 2019

Regn.nr.: Navn: Eier: Premier: Poeng:
NO41409/15 Ospekollens B-Frøya Hans Olav Ingulsvann 3.AK, 2.AK FK, 3.AK FK,    95
NO38013/17 N UCH N J(K)CH Vierhøgdas Milla John-Petter Gundersen 2.AK 30
SE14728/2016  Gråsidingens Järla  Inger Johanne F Kjorstad  3.AK   15

ÅRETS KLEINER KOMBINERT AK 2019

Regn.nr.: Navn: Eier: Premier: Poeng:
NO38013/17 N UCH N J(K)CH Vierhøgdas Milla John-Petter Gundersen 2 x 1.AK lavland, 1.VK lavland 334
NO41409/15 Ospekollens B-Frøya Hans Ole Ingulfsvann 2 x 2.AK FK, 3.AK FK 370
NO38012/17 Vierhøgdas Tina Ellen Hilde Bergli 2.AK FK 150
SE16716/2016 Fugleskogen’s Dhl-Saga Jan Teigen 3.AK FK 98

ÅRETS KLEINER KOMBINERT UK 2019

Regn.nr.: Navn: Eier: Premier: Poeng:
SE19398/2018  Skrämmens F-Kompis  Marianne Höglund  1 x 2.UK lavland, 2 x 3.UK lavland, 3 x 1.UK apport  130
         
         

ÅRETS KLEINER APPORT AK 2019

Regn.nr.: Navn: Eier: Premier: Poeng:
NO38012/17 Vierhøgdas Tina Ellen Hilde Bergli 3 x 1.AK 90
NO44021/11 Cara Eva Kulstadvik 3 x 1.AK 90
NO41409/15 Ospekollens B-Frøya Hans Ole Ingulfsvar 3 x 1.AK 89
NO44361/17 Bjørlias Karma Eva Kulstadvik 2 x 1.AK og 1 x 2.AK 84
NO38013/17 N UCH N J(K)CH Vierhøgdas Milla John-Petter Gundersen 3. 1.AK 84
NO41406/15 Ospekollens Bellmann Berzerk Jonny Løvstad 2 x 1.AK 60
SE18459/2015 Skrämmens C-Balder Marianne Höglund 1.AK og 2.AK 56
SE12287/2015 Fugleskogen’s Kr-Garm Yngve Staberg 1.AK og 2.AK 53

ÅRETS KLEINER APPORT UK 2019

Regn.nr.: Navn: Eier: Premier: Poeng:
SE19398/2018  Skrämmens F-Kompis  Marianne Höglund  3 x 1.UK 60
SE26837/2018 Fugleskogen’s FHG Cirka Espen Berge 2 x 1.UK, 2.UK 53
SE26840/2018 Fugleskogen’ FHG Knerten Kirsti Danielsen 2 x 1.UK 36

ÅRETS KLEINER UTSTILLING 2019

Regn.nr.: Navn: Eier: Premier: Poeng:
NO47071/15 C. I. B. N UCH SE UCH EUJW-16 NV-16 Tofsrudhøgda’s A-Jenny Lokkeberget Pål Thoresen 3 x Excellent, 3 x CK/Cert, 1 x res.Nordic Cert, 2 x CACIB, jaktpremiert i år 235
NO38012/17 Vierhøgdas Tina  Ellen Hilde Bergli  3 x Excellent, 3x CK/Cert, jaktpremiert i år 185
NO38013/17 N UCH N J(K)CH Vierhøgdas Milla John-Petter Gundersen 2 x Excellent, 2 x CK/Cert, jaktpremiert i år 145
SE36939/2013 Rogstadbergets Birk Bodil-Nina Øieplass 2 x Excellent, 1x Very Good, 2x CK, Nord Cert og CACIB. Res. CASIB 140
SE56108/2017 Vestra Fågelviks Ekko Martin Jarve-Hotvedt 3 x Excellent og 3x CK 120
NO48928/13 Ronja Jorunn Lid 2 x Excellent, 2x CK/Cert og 1x Nord Cert 100
NO38444/13 Vardegløtts F-jif Vidar Engeset 2 x Excellent, 1x Very Good og 2x CK/Cert 100