NORSK MÜNSTERLÄNDERKLUBB siden 1972

Sporkurs i sommer

Velkommen til et lærerikt og sosialt blodsporkurs  i Vestfold/Sandefjordtraktene over 4 mandager på kveldstid fra 13/7-3/8.

Vi kjører også helgekurs 25/7-26/7. Les mer om det her.

Spor er en ypperlig aktivitet for hund og fører nå i båndtvangstiden. Hunden får brukt sansene sine og dere utfører en oppgave i sammen. I tillegg får du trimmet både deg og bikkja. Kurset gir også nyttig kunnskap om man ønsker å bli en godkjent ettersøksekvipasje på skadet vilt.

Kurset passer for alle nivåer og instruktør er Tina Clausen Willshire.
Det er begrenset med plasser og medlemmer prioriteres.

Førstemann til mølla!

Pris:
Kr. 1 500,- for medlemmer
Kr. 2 000,- for ikke-medlemmer
Bindende påmelding til tina_clausen@live.no Påmeldingen må inneholde fult navn på fører, hundens navn, alder og deres nivå som ekvipasje på blodspor. I tillegg må det legges ved bevis på eventuelt medlemskap av NMLK.
Påmeldingen er bindene.

Litt om kurset:
Dette er et kveldskurs over 4  mandager på kveldstid: 13/7, 20/7, 27/7 og 3/8. Klokkeslett blir kunngjort senere.

Første kveld har vi enkel teori ute i skogen, litt om regler, hvordan legge spor, innlæring og videre trening. Deretter blir det praktisk sporlegging ute i skogen med veiledning og så går vi sporene etterpå.

Ta med med mat og drikke. Sele og langline til hund, godbiter/belønning, vann til hund og klær til å være ute hele dagen i all slags vær.

Kort om Tina Clausen Willshire:
Autorisert ettersøksdommer og ettersøksinstruktør, drevet aktivt med spor i snart 11 år. Prøveleder for NMLK sine sporprøver og har selv to Kleiner Münsterländere og god erfaring med å trene opp ettersøkshunder.

Mulighet for prøve:
Er det noen som ønsker å gå prøve i forbindelse med kurset eller i ettertid så er det bare å gi beskjed til Tina for nærmere info.

SØK