Oppdatert 17. januar 2024.
Denne presentasjonen er basert på de samme reglene som gjelder for kåring av Årets Kleiner Münsterländere. De beste hundene fra hver kategori, rangeres fortløpende etterhvert som avlsrådet mottar kritikkskjema fra arrangørene. Avlsrådet oppfordrer hundeeiere om å sende inn en kopi av kritikker med premiering, da enkelte arrangører kan være svært sene med å sende inn kritikkene. For innsendelse se regelverk.
Merk at «Topp Kleiner» ikke nødvendigvis blir Årets Kleiner i sin kategori.
Regelverk for tildeling av premier til årets Kleiner Münsterländer
TOTALT ÅRETS KLEINER MÜNSTERLÄNDER 2023 | ||||
Reg.nr | Navn | Eier | Ved poenglikhet. Yngste hund vinner. | Poeng |
NO52259/21 | Krokbekkens A-Tundra | Hans Ole Ingulfsvann | 2 x 1.UK Høyfjell (30+30), 2 x 2.UK Høyfjell (20+20), 1 x 1.AK Høyfjell (40), 1.AK lavland (40), 3.AK Skog (15) | 195 |
NO44171/21 | Godlynnas Conni | Pål Berge | 1 x 3.UK Høyfjell (15) , 1 x 1.AK Fullkombinert skog (85), 3.AK skog (15), 2.AK skog (30) | 145 |
NO44361/17 | Bjørlias Karma | Eva Kulstadvik | 1.AK Fullkombinert skog (85) | 85 |
SE27341/2021 | Fjell-Lyngen’s Birk | Emilie Brynjulfsen | 2.AK Fullkombinert skog (50) | 50 |
SE54151/2015 | Skrämmens D-Dixie | Terje Leidland | 2.AK Fullkombinert skog (50) | 50 |
SE26840/2018 | Fugleskogen’s FHG-Knerten | Kirsti Danielsen / Jonny Brynjulfsen | 2.AK Fullkombinert skog (50) | 50 |
NO41409/15 | Ospekollens B-Frøya | Hans Ole Ingulsvann | 2.AK Høyfjell (30) | 30 |
NO44266/22 | Elvelundens Bailye | Benth Roger Haugan | 2.UK Høyfjell (20) | 20 |
SE42342/2021 | Nova | Johannes Holvåg Nordnes | 2.UK Høyfjell (20) | 20 |
NO60883/20 | Trysilfjellets Balder | Henriette Seyffarth | 2 x 3.AK Høyfjell (15 + 15) | 30 |
SE20867/2020 | Fugleskogen’s Gtc Glitter | Andreas Hervik | 2.AK Skog (30) | 30 |
NO58115/19 | Haukelifjellet’s Iza | Mariann Andersson | 2.AK Skog (30) | 30 |
SE19398/2018 | Skrämmens F-Kompis | Marianne Höglund / Erik Höglund | 3.AK Fullkombinert skog (30) | 30 |
NO44265/22 | Elvelundens Cava | Marie Hallaren | 3.UK Høyfjell (15) | 15 |
NO45678/21 | Guibekkens F-Tilla | Janne Liss Jonassen | 3.UK Høyfjell (15) | 15 |
NO44172/21 | Godlynnas C-Lyng | Martine Rudi Teige | 3.UK Høyfjell (15) | 15 |
NO43092/21 | Krutlaheimens Frøya | Hallvard Haanes | 3.UK Høyfjell (15) | 15 |
ÅRETS KLEINER UNGHUND 2023 | ||||
Reg.nr | Navn | Eier | Ved poenglikhet. Yngste hund vinner. | Poeng |
NO44266/22 | Krokbekkens A-Tundra | Hans Ole Ingulfsvann | 2 x 1.UK Høyfjell (30), 2 x 2.UK Høyfjell (20) | 100 |
SE62966/2021 | Elvelundens Bailye | Benth Roger Haugan | 2.UK | 20 |
SE42342/2021 | Nova | Johannes Holvåg Nordnes | 2.UK | 20 |
NO44265/22 | Elvelundens Cava | Marie Hallaren | 3.UK | 15 |
NO45678/21 | Guibekkens F-Tilla | Janne Liss Jonassen | 3.UK | 15 |
NO44171/21 | Godlynnas Conni | Pål Berge | 3.UK | 15 |
NO44172/21 | Godlynnas C-Lyng | Martine Rudi Teige | 3.UK | 15 |
NO43092/21 | Krutlaheimens Frøya | Hallvard Haanes | 3.UK | 15 |
ÅRETS KLEINER HØYFJELL 2023 | ||||
Reg.nr | Navn | Eier | Ved poenglikhet. Yngste hund vinner. (Premie krever minimum 45 poeng) | Poeng |
NO52259/21 | Krokbekkens A-Tundra | Hans Ole Ingulfsvann | 1.AK (40), 2 x 1.UK (30), 2 x 2.UK (20) | 140 |
NO41409/15 | Ospekollens B-Frøya | Hans Ole Ingulfsvann | 2.AK (30) | 30 |
NO60883/20 | Trysilfjellets Balder | Henriette Seyffarth | 2 x 3.AK | 30 |
SE62966/2021 | Elvelundens Bailye | Benth Roger Haugan | 2.UK | 20 |
SE42342/2021 | Nova | Johannes Holvåg Nordnes | 2.UK | 20 |
NO44265/22 | Elvelundens Cava | Marie Hallaren | 3.UK | 15 |
NO45678/21 | Guibekkens F-Tilla | Janne Liss Jonassen | 3.UK | 15 |
NO44171/21 | Godlynnas Conni | Pål Berge | 3.UK | 15 |
NO44172/21 | Godlynnas C-Lyng | Martine Rudi Teige | 3.UK | 15 |
NO43092/21 | Krutlaheimens Frøya | Hallvard Haanes | 3.UK | 15 |
ÅRETS KLEINER LAVLAND 2023 | ||||
Reg.nr | Navn | Eier | Ved poenglikhet. Yngste hund vinner. (Premie krever minimum 45 poeng) | Poeng |
NO52259/21 | Krokbekkens A-Tundra | Hans Ole Ingulfsvann | 1.AK | 40 |
ÅRETS KLEINER SKOG 2023 | Ved poenglikhet. Yngste hund vinner. | |||
Reg.nr | Navn | Eier | Premier (Premie krever minimum 45 poeng) | Poeng |
NO44171/21 | Godlynnas Conni | Pål Berge | 1.AK FK (85), 2.AK (30), 3.AK (15) | 130 |
NO44361/17 | Bjørlias Karma | Eva Kulstadvik | 1.AK FK | 85 |
SE27341/2021 | Fjell-Lyngen’s Birk | Emilie Brynjulfsen | 2.AK | 30 |
SE20867/2020 | Fugleskogen’s Gtc Glitter | Andreas Hervik | 2.AK | 30 |
NO58115/19 | Haukelifjellet’s Iza | Mariann Andersson | 2.AK | 30 |
SE26840/2018 | Fugleskogen’s FHG-Knerten | Kirsti Danielsen / Jonny Brynjulfsen | 2.AK | 30 |
SE54151/2015 | Skrämmens D-Dixie | Terje Leidland | 2.AK | 30 |
NO52259/21 | Krokbekkens A-Tundra | Hans Ole Ingulfsvann | 3.AK | 15 |
NO50948/21 | QM F-Luna av Bokkedal´n | Even Gunnarson Anderssen | 3.AK | 15 |
SE19398/2018 | Skrämmens F-Kompis | Marianne Höglund / Erik Höglund | 3.AK Skog | 15 |
NO43572/16 | QM B-Zorro av Bokkedal´n | Morten Nielsen | 3.AK | 15 |
ÅRETS KLEINER KOMBINERT AK 2023 | ||||
Reg.nr | Navn | Eier | Premier | Poeng |
NO44171/21 | Godlynnas Conni | Pål Berge | 1.AK FK mot skog (85+15) x 2 + 28, 2.AK skog (30 x 2) + 30 p apport, 3.AK skog (20 x 2) + 29 p apport | 387 |
NO44361/17 | Bjørlias Karma | Eva Kulstadvik | 1.AK FK mot skog (85 + 15) x 2 + 30 | 230 |
SE54151/2015 | Skrämmens D-Dixie | Terje Leidland | 2.AK FK mot skog (50 + 10) x 2 + 29 | 149 |
SE26840/2018 | Fugleskogen’s FHG-Knerten | Kirsti Danielsen / Jonny Brynjulfsen | 2.AK FK mot skog (50 + 10) x 2 + 28 | 148 |
SE27341/2021 | Fjell-Lyngen’s Birk | Emilie Brynjulfsen | 2.AK FK mot skog (50 + 10) x 2 + 27 | 147 |
SE19398/2018 | Skrämmens F-Kompis | Marianne Höglund / Erik Höglund | 3.AK FK mot skog (30 + 5) x 2 + 22 | 92 |
SE20867/2020 | Fugleskogen’s GTC-Glitter | Andreas Hervik | 2.AK Skog (30 x 2) + 22 | 82 |
ÅRETS KLEINER KOMBINERT UK 2023 | ||||
ÅRETS KLEINER APPORT AK 2023 | Ved poenglikhet. Yngste hund vinner. | |||
Reg.nr | Navn | Eier | Premier | Poeng |
NO44172/21 | Godlynnas C-Lyng | Martine Rudi Teige | 3 x 1.AK | 89 |
SE27341/2021 | Fjell-Lyngen´s Birk | Emilie Brynjulfsen | 3 x 1.AK | 89 |
SE26837/2018 | Fugleskogen´s FHG-Cirka | Espen Berge | 3 x 1.AK | 89 |
SE26840/ 2018 | Fugleskogen´s FHG-Knerten | Jonny Brynjulfsen & Kirsti Danielsen | 3 x 1.AK | 89 |
SE29430/2021 | Fugleskogen´s Htf-Anton | Jonny Brynjulfsen & Kirsti Danielsen | 3 x 1.AK | 86 |
NO44171/21 | Godlynnas Conni | Pål Berge | 3 x 1.AK | 85 |
SE20868/2020 | Fugleskogen´s Gtc-Elsa | Eva Kulstadvik | 3 x 1.AK | 85 |
NO38609/20 | Fyrsteløypas Pepsi | Norman Weisz | 3 x 1.AK | 83 |
NO31716/20 | Vierhøgdas Kokos | Thorleif Schultzen | 3 x 1.AK | 83 |
NO44361/17 | Bjørlias Karma | Eva Kulstadvik | 3 x 1.AK | 82 |
NO35015/20 | Elvelundens Frost | Ida Aune Ødegaard-Ruud | 1.AK, 2.AK, 3.AK | 81 |
NO32761/20 | Lokkeberget´s Jente | Christoffer Liseth | 2 x 1.AK, 2.AK | 79 |
NO42511/20 | Molteskogen´s Arco | Tina Willshire Clausen | 2 x 1.AK, 3.AK | 78 |
NO43092/21 | Krutlaheimens Frøya | Hallvard Haanes | 2 x 1.AK, 2.AK | 77 |
NO52260/21 | Krokbekkens Abby | Henrik Haraldsen & Thea Thingelstad Eeg | 1.AK, 2.AK, 3.AK | 68 |
SE20863/2020 | Fugleskogen´s GTC-Gero | Thomas Hammerstad | 2 x 1.AK | 57 |
SE16714/2016 | Fugleskogen´s Dhl-Assi | Pål Berge | 1 AK, 2.AK | 56 |
SE27342/2021 | Fjell-Lyngen´s Benny | Amund Lundqvist | 1.AK, 2.AK | 55 |
DK13876/2018 | Vorgoheden Geo | Kristin Amundsen | 1.AK, 2.AK | 54 |
ÅRETS KLEINER APPORT UK 2023 | ||||
Reg.nr | Navn | Eier | Ved poenglikhet. Yngste hund vinner. | Poeng |
NO44266/22 | Elvelundens Bailye | Benth Roger Haugan | 3 x 1.UK | 60 |
NO50095/22 | Whisky | Stina Elise Gjøen Simensen | 3 x 1.UK | 57 |
NO53608/22 | Godlynnas D-Cola | Morten Rudi | 2 x 1.UK | 39 |
NO54149/21 | Storm | Kamilla Bjørneset | 1 x 1.UK, 1 x 2.UK | 35 |
SE64924/2021 | Vestra Fågelviks Morild | Even Gudding | 1 x 1.UK, 1 x 2.UK | 35 |
NO53610/22 | Godlynnas D-Frigg | Vetle Schjalm | 1 x 1.UK, 1 x 3.UK | 32 |
NO44271/22 | Elvelundens Buddy | Kristin Nilsen | 1 x 1.UK | 19 |
NO44268/22 | Elvelundens Ylva-li | Ragnhild Anseth | 1 x 1.UK | 18 |
NO47243/22 | Meimei´s Elliott | Morten Varsi Tobiassen | 2 x 2.UK, 1 x 3.UK | 45 |
SE46241/2021 | Jägerfolkets Oryx | Silje Thorvaldsen | 1 x 2.UK, 1 x 3.UK | 29 |
ÅRETS KLEINER UTSTILLING 2023 | ||||
Reg.nr | Navn | Eier | Premier | Poeng |
NO39020/21 | Lokkeberget´s Kleine Frida | Kristine Lia | 3 x Exc, 3 x CK, 3 x CACIB, jaktpremiering | 260 |
NO45678/21 | Guibekkens F-Tilla | Janne Liss Jonassen | 3 x Exc, 3 x CK, 1 x Res.CACIB, jaktpremiering | 210 |
NO43572/16 | QM-B Zorro av Bokkedal´n | Morten Nielsen | 3 x Exc, 3 x CK, 1 x CACIB, jaktpremiering | 210 |
NO44171/21 | Godlynnas Conni | Pål Berge | 3 x Exc, 3 x CK, jaktpremiering | 185 |
SE19398/2018 | Skrämmens F-Kompis | Marianne Höglund/Erik Höglund | 3 x Exc, 3 x CK, jaktpremiering | 185 |
NO42511/20 | Molteskogen´s Arco | Tina Willshire Clausen | 3 x Exc, 3 x CK, 2 x Res.CACIB | 185 |
NO52259/21 | Krokbekkens A-Tundra | Hans Ole Ingulfsvann | 3 x Exc, 2 x CK, jaktpremiering | 170 |
SE42342/2021 | Sommarbackens Nova | Johannes Holvåg Nordnes | 3 x Exc, 2 x CK, jaktpremiering | 165 |
NO36185/21 | Irmüns Alice | Glenn Sørensen | 3 x Exc, 2 x CK, 1 x CACIB, 1 x Nordisk CERT | 165 |
NO60883/20 | Trysilfjellets Balder | Henriette Seyffarth | 2 x Exc, 2 x CK, jaktpremiering | 150 |
NO31716/20 | Vierghødas Kokos | Thorleif Schultzen | 3 x Exc, 3 x CK, 1 x Res.Nordic CERT | 145 |
NO44266/22 | Elvelundens Bailye | Benth Roger Haugan | 2 x Exc, 1 x CK, 1 x VG, jaktpremiering | 145 |
NO44265/22 | Elvelundens Cava | Marie Hallaren | 2 x Exc, 1 x CK, 1 x VG, jaktpremiering | 140 |
NO32766/20 | Lokkeberget´s Jaro | Sander Sørby | 3 x Exc, 3 x CK, 1 x Res.Nordic CERT | 140 |
NO4427322 | Elvelundens Panzer | Rolf Tore Hofstad | 3 x Exc, 3 x CK | 140 |
SE46241/2021 | Jägerfolkets Oryx | Silje Thorvaldsen | 3 x Exc, 3 x CK | 120 |
SE46239/2021 | Jägarfolkets Sako | Hege Solvang | 3 x Exc, 2 x CK | 100 |
NO37306/21 | Alunskogen´s Ajax | Nina Salhus Winther | 3 x Exc, 2 x CK | 100 |
NO43088/21 | Krutlaheimens Vega | Marius Myhre | 2 x Exc, 2 x CK, 1 x VG | 95 |
NO43092/21 | Krutlaheimens Frøya | Hallvard Haanes | 2 x VG, jaktpremiert | 95 |
SE39753/2020 | Skrämmens J-Lana | Marie Johansen Wæraas | 2 x Exc, 2 x CK, 1 x V | 95 |
SE27897/2020 | Vestra Fågelviks Grim | Ståle Kvebæk | 2 x Exc, 2 x CK, 1 x VG | 95 |
ÅRETS KLEINER BLODSPOR 2023 | ||||
NO47895/22 | Billy | Pia Bjøntegaard Aasheim | 2 x 1.AK, 1 x 2.AK | 110 |
SE46239/2021 | Jägarfolket´s Sako | Hege Solvang | 2 x 1.AK | 80 |
NO33447/18 | Guibekkens E-Ask | Nils Roar Saelthun | 1.AK, 2.AK | 70 |
NO33447/18 | QM F-Luna av Bokkedaln´n | Even Gunnarson Anderssen | 2 x 2.AK | 60 |
NO47889/22 | Bella | 1.AK | 40 | |